Bilgiler

Binance Papara ile Türk Lirası Yatırma ve Çekme İşlemleri

Kripto para almaya karar verdik. En güvenilir(*) ve kullanışlı borsa olan Binance‘ye üye olduk, KYC işlemini yaptık. Sıra para aktarmaya geldi. Normalde bunun en kısa yolu, bir Türk borsasında hesap açıp, orada kimlik onayı yaparak para aktarmak ve kripto alarak Binance‘ye göndermek olurdu. Ama artık böyle bir uzun yola gerek kalmadı. Binance‘ye direkt olarak para aktarımı yapabiliyorsunuz. Papara ile 7/24! Deneyimlediğim yöntemleri yazmaya ve anlatmaya özen gösterdiğim için bu yolu öneriyorum. Tüm işlemlerim bugüne kadar 5-6 dakikada sonuçlandı. Bankadan papara hesabına ve papara hesabından Binance’ye. Müthiş hızlı ve güvenli şekilde devam ediyor. Aşağıda Binance hesabınıza Papara ile nasıl para aktarılır işleminin anlatımını okuyabilirsiniz. 

Binance borsasına, Papara aracılığı ile 7 gün 24 saat Türk Lirası yatırabilir veya Binance hesabınızdan Papara hesabınıza Türk Lirası çekebilirsiniz.

Binance Hesabınıza Türk Lirası Yatırma

Binance hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Kripto Al TRY” menüsünün altında bulunan “TRY yatırın Papara” sekmesine tıklayarak itibari para yatırabileceğiniz arayüze ulaşabilirsiniz.Binance hesabınıza papara aracılığı ile TRY yatırma işlemi için Ödeme bilgileri sekmesinde yer alan “Miktar” (en az 1 TRY, en fazla 500.000 TRY’dir) ve “Vatandaşlık Numarası” bölümlerini doldurmanız gerekmektedir. “Miktar” bölümünü doldurduğunuz zaman “Onayla” kısmında İşlem Masrafı ve Alacağınız tutar bilgilerini görebilirsiniz.

 

Sizden istenilen bilgileri girip “Devam et” butonuna bastığınız zaman, para transferi için Papara ana sayfasına yönlendirilirsiniz. Yönlendirildiğiniz sayfanın sağ üst köşesinde yapmak istediğiniz işlem tutarını görebilirsiniz.

Papara hesabınıza giriş yaptığınız zaman, Binance hesabınızda belirtmiş olduğunuz para transferi tutarı için onay ekranı açılacaktır.
“Ödeme yap” butonuna basarak Papara ödeme aracı seçme bölümüne yönlendirilirsiniz. İlgili Papara hesabınızı aşağıda gösterilen kutucuğa tıklayarak seçebilirsiniz.
Ardından gelen ekranda “Onayla” butonuna tıkladıktan sonra yatırma işleminiz başarıyla tamamlanmış olacaktır.

Bu sayfada “History” butonuna basarak gerçekleşen ödemeyi teyid edebilirsiniz.

Binance Hesabınızdan Türk Lirası Çekme
Binance hesabınızdaki Türk Lirasını Papara aracılığı ile çekmek için ilk olarak Cüzdan > Spot Cüzdanı sekmesine tıklayınız.

Açılan Bakiye arayüzünde, Nakit Bakiye altında yer alan TRY’ye (Turkish Lira) ait “Çekme” yazısına tıklayınız.

Açılan “Çekme” sayfasında, “İtibari Para” seçeneğine tıklayınız. Para birimi olarak “TRY” seçiniz, ödeme yöntemi olarak “papara” seçiniz.  Çekim bilgilerinde “Miktar” kısmına çekmek istediğiniz tutarı (en az 0,1 TRY en fazla 500.000 TRY) giriniz. Çekim işlemini yapmadan önce aynı ekranda “İşlem Masrafı” ve “Alacağınız tutar” bilgilerinizi göreceksiniz. Kontrollerinizi yaptıktan sonra “Devam et” butonuna basınız.

 

Açılan “Çekim bilgileri” sayfasında Vatandaşlık numaranız ile birlikte Papara hesap numarası, telefon numarası (Papara hesabınıza kayıtlı) veya e-posta (Papara hesabınıza kayıtlı) adresinizden bir tanesini giriniz.

Vatandaşlık numarası, Papara’ya kayıt olurken kullanmış olduğunuz vatandaşlık numarası olmalıdır. Bilgileri eksiksiz doldurduktan sonra “Gönder” butonuna basınız. Açılan “Çekim Onayı” penceresinde bilgilerinizi kontrol edip “Onayla” butonuna basınız.
Seçtiğiniz 2FA yöntemine bağlı olarak çekim işlemi için ilk onayınızı veriniz.

İlk onay ile birlikte e-mail adresinize bir onay e-mail’i daha gönderilecektir.

 

E-mail adresinize giderek gerekli kontrolleri yapıp “Confirm Withdraw” butonuna basarak son onayı veriniz.

Yatırma ve Çekme Geçmişi > Çekme > itibari para sekmesinde çekim işlemini kontrol edebilirsiniz.

 
Sormak istediğiniz soruları yorum olarak iletmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir