Bilgiler

Nasıl Bitcoin Alabilirim?

nasıl kripto para alabilirim?

Daha önceki bu yazımda portföyünüzde neden kripto paraları da bulundurmanız gerektiğinden bahsetmiştim. Şimdide “Nasıl Bitcoin alabilirim?” sorusuna cevap vereceğim. Bitcoin ve Ethereum bu işin şahları olarak uzun vadelerde çok farklı noktalara geleceğine inandığım kriptolar. Alt coinlere çok bulaşmanızı önermeyeceğim, ben bir kere bulaşıp ağzımın payını aldığımdan beridir uzağım kendilerine. Her ay, düzenli temettü hissesi alırken, sadece ve sadece 100 TL lik bile olsa Bitcoin alımı yapmaya başladım. Aynı hisse senetleri gibi, seviye gözetmeksizin bunu yaparak biriktirmeye başladım. Sitede bu birikimin durumundan da bahsetmeyi planlıyorum.

Bitcoin alabileceğiniz bir kaç tanesi Türk olmak üzere yüzlerce borsa mevcut. Ancak bunlar içerisinde en bilineni ve güvenilir olanı BINANCE! Kredi kartınızla, Türk bankalarından veya Papara cüzdanından TL göndererek kripto alabilir ve biriktirebilirsiniz.

Peki, her ay küçük küçük kripto biriktirmeye karar verdik. Şimdi bu aşamadan sonra Binance ile devam ederek işlem yapmak isteyenlere kısaca Binance üyeliği, kyc gibi konuları anlatmak istiyorum. Nasıl işlem yapılır konusunu ayrıca anlatacağım veya yorumlardan ve iletişim formundan bana ulaşarak ayrıca sorularınızı sorabilirsiniz. Elimden gelen en hızlı şekilde destek olacağımdan şüpheniz olmasın.

1. Binance web sitesine gidin ve ardından sayfanın sağ üst köşesindeki [Kayıt ol] düğmesini tıklayın.

 mceclip0.png

2. Kayıt sayfasında, hesabınız için kullanacağınız e-posta adresini ve şifreyi girin. Kullanım Koşullarını dikkatli bir şekilde okuduktan ve onay kutucuğunu işaretledikten sonra [kayıt ol] düğmesini tıklayın.

Notlar:

  • Şifreniz, hesap güvenliği için bir büyük harf ve bir sayı içerek şekilde en az 8 karakterden oluşmalıdır.
  • Binance’e bir arkadaşınızın referansıyla üye oluyorsanız, lütfen referans kimliğini doğru bir şekilde girin. Referans, başarıyla kayıt olduktan sonra değiştirilemez.

3. [Kayıt ol] düğmesini tıkladıktan sonra, lütfen durumunuza göre seçim yapın.

4.  Tıkladıktan sonra, sistem e-posta adresinize bir doğrulama kodu gönderecektir, kod 30 dakikalığına geçerli olacaktır. Lütfen e-posta kutunuzu kontrol edin ve doğrulama kodunu belirtilen süre içinde girin.

 

5. Doğrulama kodunu girdikten sonra, başarıyla kaydolduğunuzu gösteren aşağıdaki sayfa görüntülenecektir.

Hesabınızın güvenliği için, ilk kez giriş yaptıktan sonra iki aşamalı doğrulamayı (2FA) etkinleştirmeniz önerilir (Google 2FA ya da SMS 2FA).


Cep telefonunuz aracılığıyla mı kayıt olmak istiyorsunuz ? Şu linkten gerekli bilgiye erişebilirsiniz : Binance Mobil  Uygulamasından Üyelik

Üyelik işleminin ardından, her borsada olduğu üzere KYC yani kimlik doğrulama işlemi yapmanız gereklidir. Bu standart bir süreçtir ve yapılmazsa kripto işlemi yapmanız mümkün değildir. Bu işlem içinde Binance sitesinden cevap bulabileceğiniz şu linke tıklamanız yeterlidir.

Binance’ye üye olduktan sonra nasıl para göndereceğiz ve Bitcoin alacağız sorunuz için , “Binance’ye Papara ile para göndermek” yazımı okuyabilirsiniz.

Okuduklarınızla ve yapmak istediğiniz işlemlerle ilgili herhangi bir sorunuz olduğunda lütfen bana ulaşarak size yardımcı olmam için destek isteyiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir